بررسی دید رادیویی مخابراتی

بررسی دید رادیویی مخابراتی (LOS) مخفف (Line Of sight)

یکی از مهم ترین و حساس ترین قسمت های مقدماتی طراحی یک سایت مخابراتی وضعیت انتقال اطلاعات آن است.

بعد از نصب سایت برای ارتباط داخل شبکه هر اپراتور نیاز به لایه انتقال است . بررسی دید رادیویی یک سایت در مراحل مقدماتی از اهمیت بالایی برخوردار است. این گزارش توسط کارشناس رادیویی خبره تکمیل می شود.

روند کار بدین شکل می باشد که قبل از احداث سایت می بایست ارتباط بین دو سایتی که قرار است با هم در ارتباط باشند بررسی شود. این کار از طریق ابزار های مختلف برای بررسی دقیق انجام می شود مانند دوربین عکاسی با زوم بالا و یا استفاده از دوربین های شکاری تا از طریق آن بتوان فاصله ی بین دو سایت کاملا رویت نمود.در مواردی ممکن است از یک نشان استفاده نمود مانند ارسال بالن به هوا .

در شکل زیر میتوان مفهوم ارتباط رادیویی را فهمید

بغد از بررسی دقیق و امکان سنجی ارتباط بین دو سایت (سایت در حال احداث سایت On Air) و اطمینان از ارتباط بین آن دو بدون هیچ مانعی در بین راه مانند درخت ها، دکل های برق و یا ساختمان های بلند مرتبه گزارش تکمیل و برای تائید به اپراتور ارسال می شود.

شرکت رسا تدبیر ارتباط با بهره گیری از بهترین متخصصین این حوزه تمامی لینک های ارتباط شما را با بالا ترین کیفیت LOS  نموده و برای گزارش های خود تضمین ارائه می دهد .این موضوع موجب افزایش رضایتمندی شرکت ها در نتیجه کاهش ریسک LOS می شود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *