آنتن‌های موبایل قوی می‌توانند بهترین ارتباطات را برقرار کنند.

آنتن‌های موبایل خود را با روش‌های ساده تا حدودی تقویت کنید

راهکارهایی وجود دارند که باعث تقویت آنتن‌های تلفن همراه در نقاط کم آنتن می‌شوند. در این مقاله درباره این راهکارها صحبت شده است.

آنتن‌های موبایل یکی از مواردی هستند که زندگی روزمره ما به آن‌ها وابسته است و به محض این که حتی کمی ضعیف شوند، مشکلاتی برای کسب و کار و برقراری ارتباط به وجود می‌آید که در برخی از موارد حل این مشکلات هزینه زیادی در بر می‌گیرد.

مهم‌ترین مشکل برای آنتن‌های تلفن همراه در ایران، ارائه خدمات در نقاط دور افتاده و دور از دسترس است. با وجود این که اپراتورهای مختلف در تلاشند که نقاط مختلف ایران را تحت پوشش شبکه تلفن همراه قرار دهند، اما هنوز جاهای بسیاری وجود دارد که محروم از آنتن‌های تلفن همراه هستند. معمولا در چنین فضاهایی است که افراد به دنبال راهکارهای تقویت آنتن‌های موبایل هستند. در این مقاله تلاش کرده‌ایم که راهکارهای کاربردی را برای شما توضیح دهیم.

برای تقویت آنتن‌های موبایل موانع را حذف کنید

حذف موانع یا کاهش فاصله با دکل‌های مخابراتی در تقویت‌ آنتن‌های موبایل موثر است.

موانعی که میان موبایل و دکل‌های مخابراتی هستند، باعث می‌شوند که آنتن‌های موبایل ضعیف‌تر شوند؛ مخصوصا اگر این موانع گیاهان و درختان باشند. اگر برای تفریح به جنگا‌ها رفته باشید، حتما تجربه کرده‌اید که خبری از خطوط آنتن‌های موبایل شما نیست.

زمانی که در ساختمان هستید، اگر کنار پنجره یا روش پشت بام بروید، خبری از دیوارها که موانعی برای دریافت سیگنال از دکل‌های مخابراتی هستند، نیست و به همین دلیل ممکن است آنتن‌دهی تلفن همراه شما بیشتر شود. فضاهای باز و ارتفاع‌ها بهترین میزان آنتن‌دهی را دارند. به دلیل وجود ساختمان‌های زیاد در شهرها تراکم دکل‌های مخابراتی باید بیشتر باشد.

موانع فقط اجسام بزرگ نیستند. گاهی اوقات ممکن است در آوردن گوشی شما از گارد محافظش باعث ارتقای سطح آنتن‌های موبایل شود. همچنین دقت کنید که دستتان را جلوی آنتن‌های موبایل نگیرید آنتن‌های موبایل‌های قدیمی روی بدنه آن‌ها تعبیه می‌شد و به همین دلیل می‌توانستیم آن‌ها را تشخیص دهیم و برای تماس دستمان را روی آن‌ها نگذاریم. اما آنتن‌های موبایل‌های هوشمند داخل موبایل قرار دارند و به همین دلیل ممکن است ناخودآگاه دستمان را روی آن‌ها بگذاریم و از ارسال و دریافت سیگنال‌ها جلوگیری کنیم.

شارژ باتری در آنتن‌های تلفن همراه تأثیر دارد

به یاد داشته باشید که انتقال سیگنال به شارژ تلفن همراه نیاز دارد.

انتقال سیگنال‌های شبکه بین گوشی و دکل‌های مخابراتی یا ایستگاه‌های پایه برق مصرف می‌کند. به همین دلیل زمانی که تلفن همراه شما شارژ کمی دارد و در حالت ذخیره نیرو قرار دارد، امکان انتقال سیگنال‌ها وجود ندارد و در بسیاری از موارد آنتن‌های موبایل نیز ضعیف عمل می‌کنند.

سعی کنید زمانی که در محیط‌هایی با آنتن‌دهی ضعیف قرار می‌گیرید، شارژ تلفن‌ همراه خود را پر نگه دارید. البته منظور این نیست که همیشه گوشی باید فول شارژ باشد؛ این که چهل درصد از باتری تلفن همراه شما پر باشد برای این موضوع کافی است.

فول شارژ بودن تلفن همراه شما ممکن است در آنتن‌های موبایل تأثیر داشته باشد؛ اما ممکن است سایر عوامل باعث شوند که همچنان آنتن‌های موبایل شما ضعیف باقی بماند. به یاد داشته باشید که راهکارهای ارائه شده در این مقاله را یک به یک امتحان کنید تا بتوانید آنتن‌های موبایل خود را ارتقا دهید.

سیمکارت خود را تعویض کنید

سیم‌کارت‌های جدید قدرت ارائه آنتن‌ قوی‌تر دارند.

از سال‌های قبلی که اینترنت نسل ۴ ارائه شد، سیمکارت‌های قدیمی تقریبا از رده خارج شدند. به همین دلیل است که سیم‌کارت‌های قدیمی کم‌کم نمی‌توانند آنتن‌های موبایل را تأمین کنند و مشکل ایجاد می‌کنند. این موضوع زمانی که به اینترنت نیاز دارید، بیشتر نمایان می‌شود. برخی از اپراتورها به طور کلی سیم‌کارت‌های قدیمی را از رده خارج کرده‌اند. اما بسیاری از سیم‌کارت‌ها همچنان کار می‌کنند ولی خدمات با کیفیتی را ارائه نمی‌دهند. اپراتورها تشویق‌های زیادی برای کاربران در نظر گرفته‌اند تا سیم‌کارت‌های خود را تعویض نمایند. تعویض سیمکارت‌ها هزینه‌ای ندارد و می‌توانید از بسته‌های تشویقی مانند اینترنت، مکالمه و… استفاده کنید. مهم‌ترین مزیتی که سیم‌کارت‌های ۴G برای شما دارد، این است که باعث می‌شود آنتن دهی تلفن همراه و سرعت اینترنت تا حد زیادی افزایش پیدا کند.

برای تعویض سیمکارت خود تنها کافی است به صورت اینترنتی به وب سایت اپراتور مورد نظر خود مراجعه کنید یا به صورت حضوری برای این کار اقدام نمایید.

استفاده از دستگاه‌های تقویت کننده آنتن

دستگاه‌های تقویت کننده آنتن برای موقعیت‌های خاص مناسب هستند.

پیش از این که برای دستگاه‌های تقویت کننده آنتن‌های تلفن همراه فکر کنید، در صورت امکان سعی کنید به دکل‌های مخابراتی نزدیک‌تر شوید. معمولا از دستگاه‌های تقویت آنتن‌های تلفن همراه برای مجتمع‌ها و مجموعه‌های بزرگ ارائه می‌شود. به همین دلیل کم‌تر افراد از این وسیله برای استفاده شخصی استفاده می‌کنند. به یاد داشته باشید که این راهکار نیز مانند سایر راهکارها ممکن است تنها برای برخی از لوکیشن‌ها کاربردی باشد و در برخی از مواقع عملا تأثیری در تقویت آنتن‌های موبایل نداشته باشند.

اپراتور برتر در لوکیشن مورد نظر خود را پیدا کنید

در منطقه خود بهترین اپراتور را پیدا کنید.

در ایران سه اپراتور فعالیت می‌کنند که در حال گسترش نقاط تحت پوشش خود هستند تا بتوانند مخاطبان جدید جذب کنند. با ایجاد امکان ترابرد میان اپراتورها میزان رقابت بین آن‌ها افزایش یافت و به همین دلیل خدمات بیشتری ارائه شد.

اگر زمان زیادی را در نقاطی که آنتن‌های تلفن همراه ضعیف هستند، سپری می‌کنید؛ باید به دنبال بهترین اپراتوری باشید که در منطقه مورد نظر شما خدمات ارائه می‌دهد. به یاد داشته باشید که ممکن است هر اپراتور برای منطقه خاص امکانات بهتری ارائه دهد. بنابراین نمی‌توان بهترین اپراتور برای کل کشور را شناخت. با یک بررسی ساده می‌توانید دکل‌های مخابراتی نزدیک به محدوده مورد نظر خود را پیدا کنید و بفهمید که آن‌ها متعلق به کدام اپراتور هستند. با ترابرد به اپراتوری که آنتن‌دهی بهتری در منطقه مورد نظر شما ارائه می‌دهد، تا حد زیادی می‌توانید مشکل ضعف آنتن‌های تلفن همراه را حل کنید.

سایر راهکارها

ایرادهای موقتی را می‌توان با ری‌استارت کردن یا حالت پرواز حل کرد.

اپلیکیشن‌هایی وجود دارند که به شما کمک می‌کنند بهترین نقاط آنتن‌دهی در اطراف خود را پیدا کنید. در یک ساختمان و فضای محدود ممکن است بتوانید تشخیص دهید، لوکیشن‌هایی مانند کنار پنجره آنتن‌دهی بهتری دارند. اما زمانی که در فضای آزاد یا مناطق دور افتاده باشید، استفاده از چنین اپلیکیشنی می‌تواند به شما کمک کند تا بهترین نقاط برای انتقال سیگنال و قدرتمند کردن آنتن‌های موبایل را پیدا کنید.

آیا تا به حال برایتان پیش آمده است که در حال مکالمه بوده‌اید، اما ناگهان تماس قطع شده باشد؟ یا این که خطوط آنتن‌های موبایل شما پر بوده است و در چند لحظه فورا خالی می‌شود. این موضوع به دلیل ضعف آنتن‌های موبایل نیست و ممکن است یک ایراد موقتی باشد. چنین ایرادی می‌تواند به سادگی حل شود. تنها کافی است یک بار موبایل خود را ری استارت کنید و یا آن را در حالت پرواز بگذارید و پس از چند ثانیه دوباره از حالت پرواز خارج کنید.

به یاد داشته باشید که تلفن‌های همراه جدیدتر، می‌توانند از سیگنال‌های ضعیف‌تر نیز پشتیبانی کنند. بنابراین آنتن‌های موبایل‌هایی که جدیدا وارد بازار شده‌اند بسیار بهتر از موبایل‌های قدیمی عمل می‌کند. همچنین به یاد داشته باشید که نرم افزار و سیستم عامل موبایل خود را به روز رسانی کنید. این موضوع نیز می‌تواند تا حدی در آنتن‌دهی تلفن همراه شما موثر باشد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *